Seznamte se s výraznou eko značkou Blutsgeschwister

Seznamte se s výraznou eko značkou Blutsgeschwister

BGS profile_1Tuto oblíbenou německou značku dámského a dětského oblečení poznáte na první pohled. Nejlépe ji totiž vystihuje slovo výrazná. Její zakladatelka, ředitelka i hlavní designérka Karin Ziegler sází na barvy, vzory, lichotivé střihy a udržitelný přístup. Pokud už vás nudí rychle se měnící móda a její „basic“ kousky, seznamte s Blutsgeschwister, budete nadšená.

 

Jazykolam? Ne, poetické slovo v němčině

Němčina je známá tím, že má speciální slovo takřka pro všechno. Pro našince těžce vyslovitelný název Blutsgeschwister [blutsgšvistr] znamená v němčině pokrevní sourozenec.

Z opuštěného průmyslového areálu do centra dění

Karin Ziegler si prošla tvrdým drilem v krejčovské dílně, studovala návrhářství a pracovala pro módní kolos Hugo Boss. Nasbírané zkušenosti přetavila v roce 2001 do vlastní značky. Na začátku šila, ve Stuttgartu s partou módní nadšenců, jen pro známé a přátele, ale její udržitelný přístup a originální návrhy rychle dobyly celé Německo. Dnes má 15 obchodů, 60 zaměstnanců a postupně dobývá evropský trh.

S pomalou módou nejdál dojdeme

Blutsgeschwister už od začátku pluje na vlně pomalé módy. Mimo hlavní módní trendy. Filozofie značky tkví v nadčasovosti, originalitě a hlavně v udržitelnosti. Karin si dává záležet jak na ekologickém výrobním procesu, tak na výběru materiálů. Nezajímá ji jen certifikát a původ, ale celý proces výroby. Odkud a kam se suroviny na výrobu převážejí a kdo a za jakých podmínek s nimi pracuje.

Proti šedému proudu

Většina žen dnes sází hlavně na neutrální a „basic“ modely tak ortodoxně, že se v ulicích prohání davy neutrálních béžových, černých a šedých myšek, přičemž jedna vypadá jako druhá. Oblečení Blutsgeschwister jde proti proudu a čeří nudné neutrální vody svými veselými barvami, zajímavými střihy a celoplošnými vzory. Kytičky, puntíky, listy, proužky, vás nenechají zapadnout v šedém davu.

Nadčasovost je cesta k ekologické odpovědnosti

Když máte ráda lichotivou originalitu, přijďte si vyzkoušet šaty, kalhoty nebo třeba kabát od Blutsgeschwister a pořiďte si kousek, který nikdy nevyjde z módy, a navíc je šetrný k planetě.